Zielona Małpa: Terravita - zawsze ze mną!

niedziela, 27 grudnia 2015

Terravita - zawsze ze mną!

Kiedy myślę o moim dzieciństwie, widzę dwie wersje siebie. Jedna to mała, szczerbata wiercipięta biegająca po podwórku, z wiecznie zdartymi kolanami i brudnymi rękami. Druga to nad wyraz spokojna, czyściutka dziewczynka, siedząca w swoim wygodnym fotelu (tym samym, co teraz), czytająca kolejną książkę i zagryzając herbatę czekoladą.
Najlepszym i najczęstszym prezentem na święta, czy urodziny, była właśnie pyszna czekolada i ciekawa książka.


Obecnie najczęściej jem czekoladę do popołudniowej kawy i przed każdym kolokwium. Założę się, że kilka kostek skonsumuję również tuż przed moją obroną.

Uwielbiam dźwięk otwieranego opakowania z czekoladą. Nieistotne, czy to klasyczne opakowanie ze sreberkiem, czy takie z miękkiej folii, które otwiera się jak duży batonik. Muzyka dla moich uszu. Z resztą, widać to na powyższym obrazku.

Nie od dziś wiadomo, że czekolada ma różne pozytywne właściwości. Dla osób, które piją dużo kawy i jedzą dużo czekolady, dobrą wiadomością jest to, że czekolada zawiera w sobie (w zależności od rodzaju) stosunkowo duże ilości magnezu, który kawa wypłukuje z organizmu. Szczególnie duże jej ilości. Niedobór magnezu wiąże się ze skurczami, niewyspaniem i podenerwowaniem. Również z omdleniami, jak się w moim przypadku okazało.

Czekolada sprawi, że będziesz szczęśliwy. Zawiera związki, które zwiększają produkcję hormonów szczęścia. Oczywiście nie należy z tym przesadzać, bo kiedy się przytyje od obżarstwa, wcale się szczęśliwym nie będzie.Moją ulubioną czekoladą jest taka z dużą zawartością kakao, czyli popularnie gorzka czekolada. Kiedy tylko zobaczyłam, że Terravita wypuściła nową serię czekolad gorzkich z nadzieniem, nie mogłam im oprzeć się i zakupiłam kilka z nich. Szczególnie upodobałam sobie dwa smaki: czekolada 70% cacao z crunchy i owocami oraz czekolada 70% cacao nadziewana wiśniowa.

Powyższe gify zostały wykonane przeze mnie i są moją własnością.Dla zainteresowanych: jest konkurs, w którym można wygrać ciekawe nagrody. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału. Poniższy baner skieruje Was do strony z zasadami konkursu. Jest jeszcze czas do czwartku, więc spokojnie można wyrobić się przed imprezowym Sylwestrem!
zBLOGowani.pl