Zielona Małpa: Jarmark Świętojański we Wrocławiu

poniedziałek, 23 maja 2016

Jarmark Świętojański we Wrocławiu

Nadeszła ciepła i kolorowa część wiosny, zakwitły kwiaty, petunie i piwonie przy koszach na śmieci. Na wrocławskim rynki pojawiły się ponownie drewniane budki z różnymi ciekawymi towarami - Jarmark Świętojański.
W sobotę, głównie ze względu na cudowną pogodę, wybrałam się na rynek. Pamiętałam o tym, że właśnie zaczął się Jarmark Świętojański, ale nie był to mój główny cel.

Jarmark już z daleka przyciągnął mnie z daleka zapachami. Dlatego tuż po odwiedzeniu sklepu przespacerowałam się kilkanaście metrów w kierunku rynku. 

Jarmark Świętojański jest znacznie mniejszy niż Bożonarodzeniowy, ale, chyba głównie ze względu na porę roku, bardziej przystępny. Głównym drinkiem, w odróżnieniu od Bożonarodzeniowego grzańca, jest piwo i cydr. 

Również ozdoby są inne: wszędzie kwiaty i drewniane akcenty. Za budkami znajdują się "miejskie plaże", na których opalały się męskie klaty. Szczerze polecam kupić węgierski kurtoszkołacz - drożdżowe ciasto w kształcie nawijanego walca. Idealna forma na jarmark i na obszary turystyczne - można odrywać po kawałku. Niestety zjadłam większość, zanim pomyślałam, że mogłabym zrobić zdjęcie.


Serdecznie polecam wybranie się na jarmark, a następnie spacer po pięknym Wrocławiu. 

Pozdrawiam,
Zielona Małpa